BÜLENT ÖZDEMİR & HANDE

Do you have a question about Bülent Özdemir & Hande or do you need more info?

Bülent Özdemir & Hande

Pop
İstanbul
Instruments:
  • Vocals
  • Vocals and Guitar
Represented since: 2014
Gigs booked: 43

Poster

Even if he started music by playing drums when he could be considered as a little child, his biggest passion was playingthe guitar. He played at nights by changing the strings of the guitar that belongs to a guitarist who played with the band named ‘Çılgınlar’ (‘Madmen’) founded by him with his friends. When he realized it is not easy to change the strings every night, he improved himself by turning the guitar upside down and playing while the deep voices are down.  This playing style whichis related to him is not a result of a quaintness but a result of being left handed. It is said that the thing that madehim special is not being left handed but playing a right hand  guitar while being a left handed person.

He fills the stage and ears as if playing with an orchestra on his own. Because of mastering his guitar excessively and playing it upside down , Bülent Özdemir the musician from Izmir, makes you hear all the bass, solo, drum and song in full at the same time.

Bülent Özdemir has lots of audiences in Turkey .He is a guitar Professional, a composer who made us like Turkish pop again, made even the choosy ones listen with pleasure. He is the composer of lots of songs like; “Deli Kızın Türküsü (‘The Song of the Mad Girl’)”, “Kınalı Kuzum” of Sezen Aksu ’,  “Uslandım Artık”   “Siyah Beyaz” (‘Black and White’)of Aşkın Nur Yengi, “Hoşça kal (‘Good Bye’)”, “Sana Değer‘’ of Yıldız Tilbe, “Lale Devri (‘The Tulip Era’)” and‘Benim Yerime de Sev’ of Sibel Can, “Amazon” and “Tufan”  of Ajda Pekkan,  “Kalp Tanrıya Emanet” of Işın Karaca  and“Cennet (‘Heaven’)”,“Sen Söyle Hayat” of Ferhat Göçer  and many more that we could not be listed here.

 

Galeri

bulentozdemir05
bulentozdemir06
bulentozdemir07
bulentozdemir08
bulentozdemir10
bulentozdemir11
bulentozdemir12

Video

Bülent Özdemir & Hande

Поп
Стамбул
Instruments:
  • Vocals
  • Vocals and Guitar
Represented since: 2014
Gigs booked: 43

Poster-ru

Müziğe çocuk denecek yaşta davul çalarak başlamış olsa da en büyük tutkusuydu gitar çalmak. Arkadaşlarıyla birlikte kurdukları Çılgınlar grubunun gitarcısına ait gitarın tellerini değiştirip çalışıyordu geceleri. Baktı ki her gece tel değiştirmek kolay değil, bu kez kalın teller aşağıda olmak üzere gitarı ters çevirerek çalışıp geliştirdi kendini. Ona ait bir tarz olarak bilinen bu çalma biçimi, ilginçlik arayışının değil, solak oluşunun bir sonucuydu. Onu özel kılanın, solak olup da sağ elini kullanan biri için tasarlanmış gitarla müzik yapması olduğu söylenir.

Tek başına bir orkestra eşliğinde çalıyormuş gibi sahneyi ve kulakları doldurur. İzmirli müzisyen Bülent Özdemir’in gitarı ters çalması ve enstrümanına müthiş hakimiyeti sayesinde, aynı anda ritim, bas, solo, davul ve şarkıyı anda dolu dolu duymanız mümkün olmaktadır.

Bülent Özdemir’in Türkiye’de ciddi bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. Türkiye’de Türk popunu yeniden sevdiren, zor beğenenlere bile keyifle dinleten bir besteci, gitar virtüözü. Sezen Aksu’nun “Deli Kızın Türküsü”, “Kınalı Kuzum”, Aşkın Nur Yengi’nin “Siyah Beyaz”, “Uslandım Artık”  Yıldız Tilbe’ nin “Hoşça kal”, “Sana Değer”, Sibel Can’ın “Lale Devri” ve son albümünde “benim yerime de sev, Ajda Pekkan’ ın “Amazon”, “Tufan”  Işın Karaca’nın “Kalp Tanrıya Emanet” ve Ferhat Göçer’ in “Cennet” ve yeni albümündeki “Sen Söyle Hayat” gibi daha sayamadığımız pek çok ünlü şarkıların bestecisidir.

bulent_rider

Galeri

bulentozdemir03
bulentozdemir04
bulentozdemir05
bulentozdemir06
bulentozdemir07
bulentozdemir08
bulentozdemir09
bulentozdemir10
bulentozdemir11
bulentozdemir12
bulentozdemir13

Video

Bülent Özdemir & Hande

Pop
İstanbul
Instruments:
  • Vocals
  • Vocals and Guitar
Represented since: 2014
Gigs booked: 43

Poster

Bülent Özdemir, tek başına bir orkestra eşliğinde çalıyormuş gibi sahneyi ve kulakları doldurmaktadır. İzmirli sanatçı Özdemir’in gitarı ters çalması ve enstrümanına müthiş hakimiyeti sayesinde, aynı anda ritim, bas, solo, davul ve şarkıyı dolu dolu duymanız mümkün olmaktadır. Onu özel kılan, solak olup sağ elini de kullanan biri için tasarlanmış gitarla müzik yapması olduğu söylenmektedir.

Bülent Özdemir’in Türkiye’de ciddi bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. Türk popunu yeniden sevdiren bir besteci, gitar virtüözü. Sanatçı, Sezen Aksu’nun “Deli Kızın Türküsü”, “Kınalı Kuzum”, Aşkın Nur Yengi’nin “Siyah Beyaz”, Yıldız Tilbe’nin “Sana Değer”, Sibel Can’ın “Lale Devri” ve “Benim Yerime de Sev, Ajda Pekkan’ ın “Amazon”, Işın Karaca’nın “Kalp Tanrıya Emanet” ve Ferhat Göçer’ in “Cennet” ve “Sen Söyle Hayat” gibi pek çok ünlü şarkıların bestecisidir. Bülent Özdemir, partneri Hande Dönmez ile kışın İstanbul’da, yaz sezonunda ise Bodrum’da sahne alarak ve sevenleriyle buluşmaktadır.

 

Galeri

bulentozdemir05
bulentozdemir06
bulentozdemir07
bulentozdemir08
bulentozdemir10
bulentozdemir11
bulentozdemir12

Video