EMİR ERSOY

EMİR ERSOY

Genre : Pop, Latin

Instruments :

Represented since : 2018

Gigs booked : 4

Do you have a question about EMİR ERSOY or do you need more info?

Bugüne kadar Tarkan, Bengü, Gülşen, Keremcem, Alpay, Burcu Güneş, Vedat Sakman, Sibel Tüzün, Kenan Doğulu, Kubat, Yaşar, Cem Yılmaz gibi birçok sanatçıyla sahne ve stüdyo calışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında Michael Jackson’ın “They Don’t Care About Us” şarkısını beraber kayıt ettiği BANDA İYABAS adlı Brezilya perküsyon topluğu ile çalıştı. Giovanni Hidalgo, Robby Ameen, Amik Guerra, Bob Francheschini, Nick Kadajski, Alain Perez, Isaac Delgado, Edwin Sanz, Juan Munguia  gibi birçok grammy ödüllü müzisyenle sahne çalışmaları yaptı.

2009 yılında ilk albümünü CUBAN PORTRAİT‘i EMI etiketiyle tüm dünyada satışa sundu. 2010 yılında Robby Ameen, Bob Franceschini, Eylem Pelit ve Nick Kadajski ile birlikte bu albümün Amerika turnesini gerçekleştirdi.

2010 yılında, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Funda Arar, Metin Ersoy, Yaşar, Deniz Seki, Kubat, Tuğba Özerk, Ayça Varlıer ve Emre Altuğ’un yer aldığı, Türkçe parçaları Küba müzikleriyle harmanladığı ‘10 Şarkı 10 Şarkıcı’ albümünü çıkardı.

2012 yılında Kenan Doğulu, Işın Karaca, Özgü Namal, Ayça Varlıer, Duygu Tarhan ve Aleixi Contreras gibi birçok sanatçı yer aldığı ‘’Karnaval’’ albümünü çıkardı.

2017 Şubat ayında Grammy ödüllü 2 müzisyen arkadaşı ROBBY AMEEN ve ALAIN PEREZ ile birlikte QUARTERA adlı bir grup kurdu ve ANATOLIAN SIDE OF CUBA adlı bir albüm çıkardı.

2017 Mayıs  ayında da türkçe rock şarkılarının latin versiyonlarını yaptığı ROCKUBA albümünü Sony müzik etiketiyle piyasaya çıkardı.

Bu projede Cem Yılmaz, Gonca Vuslateri, Leyla Lydia Tuğutlu, Farah Zeynep Abdullah,  Erkan Köstendil, Sarp Apak, Doğa Rutkay, Kerimcan Kamal, Keremcem, Hande Subaşı ve Türkü Turan gibi Türkiye’nin önde gelen oyuncuları yer aldı.

Bütün çalışmaların yanı sıra, en önem verdigi projelerinden biri de ‘senfonik konserler’ oldu. Bursa Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrasi, Orchestra Sion ve Cukuruova Devlet Senfoni Orkestrası ile projesini birçok defalar sahneledi. Şu sıralar hala kendi ismini taşıyan ‘’Emir Ersoy Orkestrası’’ ve ‘’Quartera’’ ile sahne ve albüm çalışmalarına devam etmektedir.

 

DEVAM EDEN PROJELERİ;

Emir Ersoy Ft. Gonca Vuslateri

Emir Ersoy Ft. Hande Subaşı

Emir Ersoy Ft. Keremcem

 

Video(s)