TOLGA SEÇKİN

TOLGA SEÇKİN

Genre : Pop, Oldies, Latin, Greek

Instruments :

Represented since : 2005

Gigs booked : 655

Do you have a question about TOLGA SEÇKİN or do you need more info?

SET LIST

Tolga Seçkin Album;
Masal - 2015

Born in 1976 in Ankara, Tolga performed dubbing at children programs and cliffhangers at the TRT from elementary school years to high school life. His classical guitar education started with Boğaç Göncü in 1991 continues with signing lessons with Serkan Otacıoğlu in 2001. Having French repertoire from years studying in St-Joseph, he added Spanish, Italian, Greek, Macedonian, English, Turkish and Portuguese songs during his university life. He worked with Soner Olgun, he performed with Yonca Lodi and Nükhet Duru. He released his first record “MASAL” with producing by BORA ÖZTOPRAK in 2014. In this album there is a song music by KIRAÇ and lyrics by TOLGA SEÇKİN.

 

1976 yılında Ankara’da doğdu, 1981 yılında İstanbul’a geldi ailesi ile birlikte.. 1995 yılında Saint-Joseph Fransız Lisesinden, 2001 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu..

 İlkokul yıllarından lise hayatına kadar, TRT’de çokuk programlarında ve arkası yarınlarda seslendirme yaptı. 1991 yılında Boğaç Göncü ile başladığı klasik gitar eğitimine, 2001 yılında Serkan Otacıoğlu ile çalıştığı şan derslerini de ekledi.

St-Joseph’te okuduğu yıllardan edindiği fransızca repertuarına zaman içerisinde ispanyolca, italyanca, yunanca, makedonca, ingilizce , türkçe ve portekizce şarkılar ekledi.. Soner Olgun’la çalıştı, Yonca Lodi ile aynı sahneyi paylaştı. 

2014 Mayısında Bora Öztoprak yapımcılığında (Ardiko Prod) “MASAL” adlı ilk albümünü çıkardı.. İlk klip şarkısı “İbadet” 10 gün içerisinde Ttnet Müzik sayfasında 5000 in üzerinde dinlenerek 63. sıraya yerleşti.. Albümün bütün şarkılarının söz ve müziklerinde sanatçının kendi imzası var, sadece

“L’histoire de mon pays” adlı parçanın müziği Kıraç a ait (Bir İstanbul Masalı fragman).. Vokallerde sanatçıya Bora Öztoprak, Mine Çağlıyan, Cengiz Ünal ve Derya Seçkin destek verdiler..

 Tolga Seçkin Konsept geceler için de özel çalışmalar yapıyor, kurumsal geceler ve düğün organizasyonları için 10 kişilik kadrosuyla “Tolga Seçkin Orkestrası” olarak, özel repertuarı ile “Sadece 90’lar” parti grubu ve “İki Yakadan Şarkılar” adlı meyhane tadında Greek, Flamenko ve Türk müziklerinin buluştuğu gecelerle  dinleyiciye alternatifler yaratıyor.

 

Video(s)